A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pa Titull

Netet,me shi a pa shi,
nuk me kane shume rendesi,
per mua eshte e njejte,
dita m'fshihet ne nate,ajo ik nga une.
Gjithqka ngjan ne shtrengate,
o nje oqean,o nje pike uje.
Dhe,them,me mungon mua shikimi,
s'me vyn gje ndricimi
as lulet ne kopshtije te rrethuar,
sepse,jam:e harruar.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019