Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pa Titull

Netet,me shi a pa shi,
nuk me kane shume rendesi,
per mua eshte e njejte,
dita m'fshihet ne nate,ajo ik nga une.
Gjithqka ngjan ne shtrengate,
o nje oqean,o nje pike uje.
Dhe,them,me mungon mua shikimi,
s'me vyn gje ndricimi
as lulet ne kopshtije te rrethuar,
sepse,jam:e harruar.

- Poezi nga Aferdita Salihu


- U dërgua nga Aferdita Salihu -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Komente 1