A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Une Jam Vec Nje Sozi

Nuk ka dite,nuk ka nate,
pa menduar une per ty,
i jetoj castet,krejt nen ankth,
me vret ndergjegja,s'guxoj te t'shoh me sy.

Gjysma e fajit ty te takon,
pse s'me tregove cka te ka munduar,
une e theva sjelljen bonton,
u nguta,te ndeshkova,duke te t'injoruar.

Dyfish gjynah kam bere me ty,
si t'ja bej tash,spo muj t'ja fali vetes,
e urrej tash veten,se jam shendrru ne sozi,
vec hija eshte e imja,shpirtin ma djeg kujtesa.

Me thuaj se me fal,te lutem me kupto,
une jam po ai djale,qe per ty jepte jete,
mendova se isha i tradhtuar,e kjo nuk eshte dosido
nga dikush qe e doja me shume se veten.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019