A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zhytem Thelle Une

Notove ujerat e lumejve
u ike ujerave te detit,
iu frikesove peshkaqejve
zgjodhe me te voglin peshkun.


Une te zgjata doren
kapa veq zbrastesine,
frigacak qe pushton boten
porse une,nuk jam e tille.

Nuk mu nda levdate
e as medalje nuk mora,
por te jem e ngrate
kete vetes s'ja lejova.

Zbatica nuk me perpiu
baticen e mora me veti ,
shkembinjte i lava e i shoqerova
ne zemer mu futen,cilesite ja mora.

Ujerave te lumjeve
iu dha perparsi,
t'u dha mundesi e pertejme
por,mbete,ne cektesi.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019