A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mërgimin

Prinderit E Mi

Faleminderit qe u rrita ne gjirin tuaj,
per mua ishit dhe mbeteni te pavdekshem,
i'u isha aurore mundimeve te juaja,
e zhgenjimet m'i mbulonit neper binar te jetes.


U dhashe vule kudo neper trup,e ju i miratuat,
me buezeshet me hidherim e gezim,une ju lexoja syte
kaq shume me ndjellnit lavderim por ne prani tuaj,
karshi tjereve me perkrahnit,me bete te ndihem si e dyte.

Juve ju pata keshtjelle qe kurre s'u rrezua,
fjeta gjum parajsor nder krahet e tua,
si borebardhe brune jetoja mes jush
isha nje vajzush e me mire se ju nuk me njihte askush


Mbaj ere tuajen.Keshtjelles qe me muruat,
e mbaja mbeshtjelle si musham nga rrebeshet,
me dhate fortese ju apo keshtjella juaj,
apo mushama e padukshme aure qysh nga mengjeset.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019