A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Degjojeni Kengen Time

Kur i kendoj nates
humbas neper vargje,
tingulli shkrihet ne terr
faqen loti se le me u ter.

Do te kendoj une rresht
nuk parakaloj as oret,
te servuar e kam si nje peshk
darkeve ne te vonet.

Fjale te pathena i vargjeroj
kenges time bukurine ja vret,
maje shkembijve ajo do qendroj,
njashtu sikur lumi qe flen ne shtrat te vet.

Ju po deshet te e degjoni,
refreni n'ag te mengjesit do ju zgjoj,
po pertuat endrra te enderroni
kendoni kenges time,ai do ju bej roje.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019