A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shpresa E Fikur

Me tha:dashuria ime per ty
nuk eshte si shiu qe bie e iken.
Ajo eshte si dielli qe na mbulon,
Ftohtesine zemra nuk e shpiku.
Shiun me lot ajo duron.

Se e dua vetem dimrin
nuk ta thashe kete kurre.
Ja lashe si testament
shpreses se fikur
me te te ndertoj nje kulle.

Ca thermija t'vogla
ne fytyren time mos m'i fshi.
Harte e jetes time
vjetruar,mbush zhgenjime
e qe :dora vet je ti.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019