Aferdita Salihu Poezi
Aferdita Salihu

Shporta E Luleve

Nje shporte me lule ne nje kand t'dhomes
me rrin si truproje e kujtimeve te mija,
sa here humbas ne mendime,ato me kujtojne
diten qe m'i dhurove,do me duash dhe nga largesija.

I shikoj me meri,e her me dashuri,
kur ndjej mungesen tende shporta turperohet,
ma lexon mendjen,e shkrejta krej aromali
kundermon qdo kand te dhomes,nga lulet e shportes.

Ah!Sa gjethe e lule qe ka ne kete shporte!
ne zemren time ka po aq lumturi,por dhe lot,
pa te jam e humbur,me shikim u lutem luleve,
mua mos t'me harroj,e pres prane shportes ulur.

- Poezi nga Aferdita Salihu


- U dërgua nga Aferdita Salihu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0