Më mbaj mend (për 1 muaj)

Poleni I Miresise

Merre nje cik pluhur nga poleni i miresise,
ngjyrat e saj mi dhuro si buqete,
do te jemi te lumtur gjer ne fund te pafundesise
po e zbatove mire,pa gabim kete recete.

Do te pres dhe ca,sa t'del syri i pranveres,
thone eshte melhem i mire,per zemren e vrare,
ilaqin po e pres,si klijent ne fund te deres,
nuk e mbyll porten e dashurise,ilaqin pa e marre.

Miresine kur ta gjesh,shtoja dashurise,
mos e humb gjetke,shtrengoje fort ne gji,
mua do me gjesh ne shtegun e lumturise,
po nuk erdhe ti,ate rruge dhe une do braktis.

- Poezi nga Aferdita Salihu

- U dërgua nga Aferdita Salihu -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim