Më mbaj mend (për 1 muaj)


Afërdita Zonja - O Moj Shami Shpalosura

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Moj Shami Shpalosura".
3. Video është e këngës "O Moj Shami Shpalosura", por nuk këndohet nga Afërdita Zonja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Afërdita Zonja - O Moj Shami Shpalosura  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 16-të në RTSH

Komente

1 🔥

01/12/1977

1977-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Moj Shami Shpalosura" kënduar nga Afërdita Zonja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Afërdita Zonja i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Pellumb Elmazi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Te vijë e mullirit
doli syri yllit
ngrite ti perçen e syrit
ta shikoje djalin, djali të shikonte
moj e bukura shamigremisura
o përmbi vetulla, oho hooo,

rrodhën, rrodhën motet
porsi kënga jote
me traketrukun e trokashkave.
e bukur erdhe gjer tek ne
e çele midis shoqeve si një yll
qe ndrit ujvarave

o rendin djem e vajza sot
mbledhin ujvara maleve
luleplot hidrocentraleve...

nga vijë e mullirit te hidrocentrali
rridhin ujrat si kristali
dritë i bën rinia
dritë e lule mali
moj e bukura shamishpalosura

aksioneve kudo, kudo
rend rinia jonë, majave gjithmone
me trakeketrukun e aksioneve
e bukur erdhe gjer tek ne
e çele midis shoqeve si një yll
që ndrit ujvarave

o rendin djem e vajzat tok
gjerdan u bëhen maleve,
luleplotë hidrocentraleve.Më Shumë Këngë Nga Afërdita Zonja:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet