Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afrim Muciqi - Dadushe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Mos Mendo"

Komente

Asnjë Koment

01/01/1996

1996-01-01T11:00:00+00:00Pse me rrin me dur ne faqe qka osht tut mundu
pse sbusqesh moj manushaqe kush ty tka idhnu
ju afrova dhe e pyeta emrin si e ka
me ngadal iu kthy buzqeshjaa o dadush dadushee me tha

Ref:
da da da oj dadush ti ma bone zemren prush
da da da da oj dadush o sikur un ste don kerkush
da da da oj dadush ti ma bone zemren prush
da da da da oj dadush o sikur un ste don kekush

nisa kangen me kendue per dashnin e re
por diqka osht tuj mmundue emrin pse sma dhee
athu vall qka mshef prej meje
qdo nat vjen e msheh
1000 her per emer tpyeta
prap dadush dadushe me thee

Ref:
da da da oj dadush ti ma bone zemren prush
da da da da oj dadush o sikur un ste don kerkush
da da da da oj dadush ti ma bone zemren prush
da da da oj dadush o sikur un ste don kerkush
aman (aman) aman (aman) kush ma shun zjarrin qe kam
aman (aman) aman (aman) shum mem dasht nuk osht taman

da da da oj dadush ti ma bone zemren prush
da da da oj dadush o sikur un ste don kerkush
da da da o dadush ti ma bone zemren prush
da da da oj dadushh o sikur un ste don kerkush
aman (aman) aman (aman) kush ma shun zjarrin qe kam
aman (aman) aman (aman) shum mem dasht nuk osht taman


Ky tekst u dërgua nga Trimche-3nt
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet