Më mbaj mend (për 1 muaj)


Afrim Muciqi - Këngë Për Zhuj Selmanin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Zhuj Selmanin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Zhuj Selmanin", por nuk këndohet nga Afrim Muciqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Afrim Muciqi - Këngë Për Zhuj Selmanin  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/05/2012

2012-05-18T12:22:24+00:00E, ku del dilli, o perenon hana
Zhuj Selman, or' nuk ban ma nana
Hip o n'kull, o pisket si zana
merrni vesh ore kapetana
O merrni vesh e kallxojni Zekut
s'ja lshoj kullat o Sheremetit
O s'ja lshoj kullat o Sheremetit
pergjithmon... mymleqetit
E,...
Shikon kullat o me durbie
Zot, shka asht or' ky tym o i zie
O po ¢et Zhuja o kapaklie
flak e verdh, more tym i zie
Kush a trim oro...
me ma pru or' kryen e tije
E un' po e ap o te temen bije
s'e ka shoqen o n'shtat krajlije
Kush a' trim, oro... djale
me ma prue Zhujen'e'gjalle
E' me ma pru po Zhujen te gjalle
un' po ap o dukat me barre
O un' po ap o dukat me barre
e, n'njimij shpij ore o e baj te pare.
-E gjetur nga Rinor Gashi


Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë