A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Afrim Muciqi - Pendimi


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/08/2012

2012-08-23T11:31:42


It's a long time that we try finding the lyrics to "Pendimi" sung by Afrim Muciqi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Afrim Muciqi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Aida Doçi - Pendimi

nje gje shpirtin ma rendon
nuk e di as vet qka kam 2x

te lutem zot ti tregom
n'zemren time a kam iman
te lutem zot mu tregom
n`zemren time a kam iman 2x

mu gjunahet m`kan bo ven
nuk pom lon zot met permen 2x

o All-llah ti qe jep jet
ngjallma zemren qe mka vdek 2x

a su ngope nefsi im
me mekate e defrim 2x

a nuk erdhi koha mo me u pendu
me lot tuj qa 2x

ban gjunahe ne fshetehsi
dhe menon askush se di 2x

hiq prej zotit turp nuk ke
qe te sheh kudo qe je 2x

Dardan Aliu - Pendimi

All`llaaaaaaaaaaah
Ti na shpëtooooo

Nëse e Kërkon shpëtimin
mos e harro ti pendimin
Nëse e kërkon xhehnetin
Islamit bonja yzmeetiin

Shahadetin ti dëshmooo
Fal namaz e agjërooo
zekatin mos e harrooo
mundësisht në Qabe shkoooo

Mos e lakmoo Tiii kët dynjaaa
Se shum e shkurt ësht o vllaaa
Mos e lakmo tii mos e lakmoooo
Fal namaz pendohu ` agjërooo
(Ti agjërooooooo)

Jeeetooo ti si Muslimaaaan

Jeeetooo ti me ndeeeeeer
se n`ket jet weq hyn e deeeL

Ardian Qokaj - Pendimi

sonte per ty un po mendoj
dhimbje e trishtim
po ku shkuan ato dit te tbukura
puthjet plot pasion e perqafim
ditet ikin e kalojn
kalojn pa ndjenje e dashuri
cdo gje e kote dhe e shkrete
me duket bota pa ty

Ref
Lutem zotit mos mkerko
se une me nuk do te jem
i degjove njerzit se cfare thon
e per mua ti nuk mendove
lotet e tua skam me vlere
se gjithcka per ne ka mbaru
eshte e veshtire per tu harruar
por keshtu me mire le tjete

dikur ti me bere
me bere nje prentim
te dua ty ne perjetsi
te dua ty o shpirti im
fjalet iken i mori era
gjithcka humbi dikur larg
ti mua nuk me besove
dhe njerzit ne na ndan

Ref 2x
Lutem zotit mos mkerko
se une me nuk do te jem
i degjove njerzit se cfare thon
e per mua ti nuk mendove
lotet e tua skam me vlere
se gjithcka per ne ka mbaru
eshte e veshtire per tu harruar
por keshtu me mire le tjete
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019