Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Afrim Muciqi - Për Ty Kosovë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Për Ty Kosovë".
3. Video është e këngës "Për Ty Kosovë", por nuk këndohet nga Afrim Muciqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Afrim Muciqi - Për Ty Kosovë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

23/08/2012

2012-08-23T10:31:42+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Për Ty Kosovë" kënduar nga Afrim Muciqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dani, Buraku, Valoni, Gjoni & Osmani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Besa bes, besen e kem dhane
Besa bes, besen e kem dhane
Per kosov jeten dojm me dhane
Per kosov jeten dojm me dhane
Ku mje nis moj lulja  me ere
ne prekaz te baca adem
Ku mje nis moj lulja me
ere ne prekaz te baca adem

ty kosov oh tnjeh historia
Djemt e tu o me dy alltija
Oh me t? hajde edhe pragun
oh kallna jeten e falen gjakun
Oh nmitrovice eshte ai djemt i trimit
Oh heroi i popllit, o is bolentinit

ministrit ne londer shkun e i than
isa boletini vet ka ardh
e man alltin o ne? te bardh

hyni isai me koken lart
palt e xhamadanit?
si shqiponja kur i hap krate

nuk kam ardh ktu more zotni
ne palat e londres me u vra me ty
veq met than more se ka shqiptari e

ani moj kosove oh moj bukuroshe
ani rreth em rreth e oh moj qoshem qoshe 2x

ani nja mat miren o ma ke prej arit
ani ktu gjithmon o ka jetu shqiptari 2x

ani sot kengtari me qiftelie
o dot kendon moj kosov per ty, ani dot kendon moj kosov per ty eMë Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet