Live Video

Afrim Muciqi - Ti Largohu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/12/2002

2002-12-29T16:17:23


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ti Largohu" kënduar nga Afrim Muciqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Afrim Muciqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Alma Bektashi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Te desha si femije,
e para dashuri,
e para enderr ishe ti.
I pari lot ne sy,
i pari varg per ty,
e para kenge per ne te dy.

U zgjova e trembur,
U tret ne erresire,
nje perqafim i ngrire
mbi nje shtrat si shkretetire.

Ti largohu nga jeta ime,
me ndihmo qe te harroj.
Le te tretesh ne kujtime
Si nje dite qe perendon.

Ti largohu, ti largohu,
ti qe emrin ke zhgenjim.
Me qortonte dashuria
Me denonte fati im.

Ti largohu nga endrra ime,
do jetoj une me vetmine,
me rinon me ledhatime,
ti ma plake dashurine.

Ti largohu, ti largohu,
ti qe emrin ke zhgenjim.
Me qortonte dashuria
Me denonte fati im.

U zgjova e trembur,
me mua tallej nata,
me perqeshte dashurine.
U zgjova e humbur
Ne buze me puthe nata
Dhe ma vriste dashurine.

Ti largohu nga jeta ime,
me ndihmo qe te harroj.
Le te tretesh ne kujtime
Si nje dite qe perendon.

Ti largohu nga endrra ime,
do jetoj une me vetmine,
me rinon me ledhatime,
ti ma plake dashurine.

Ti largohu, ti largohu,
ti qe emrin ke zhgenjim.
Me qortonte dashuria
Me denonte fati im.Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...