Audio

Afrim Muciqi - Ndahet Zemra  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/03/2013

2013-03-06T18:34:41


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndahet Zemra" kënduar nga Afrim Muciqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Afrim Muciqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sami Pacolli - Ndahet Zemra

(me ket kang pra pershendesum mili pacollin qe uron muziken me 100 euro ajde mili pacolli ajde )
Kshty e qaj ni dashuri njeri tjetrit si besoj kshty e qaj nje dashuri njeri tjetrit si besoj kjo osht vetem nje tradhti e smundesh mi than dashni kjo osht vetem nje tradhti e smundesh mi than dashni

refren
Ndahet zemra ne dy pjes njera gjall e tjetra vdes ndalu pak me u mendu veq ti sot kujt mei besu

(o ajde pacolli he)

As i lumtur as rahat ndashuri jom i pa fat as i lumtur as rahat ndashuri jom i pa fat kam gabu qe tkam dasht fort jo jo nuk shkon me zor kam gab qe tkom dasht fort jo jo nuk shkon me zor

refren
Ndahet zemra ne dy pjes njera gjall e tjetra vdes ndalu pak me u mendu veq ti sot kujt me i besu ndahet zemra ne dy pjes njera gjall tjetra vdes ndalu pak ti me u mendu veq ti sot kujt me i besu

Ramadan Krasniqi (Dani) - Ndahet Zemra

Kshtu e qan nje dashuri
njeri tjetri nuk besojn
Kshtu e qan nje dashuri
njeri tjetri nuk besojn

Kjo eshte vetem nje tradhti
qe smundesh me i than dashni
Kjo eshte vetem nje tradhti
qe smundesh me i than dashni

REF:
Ndahet zemra ne dy pjes
njera gjall e tjetra vdes
ndalu pak me u mendu
veshtir sot kujt me i besu
Ndahet zemra ne dy pjes
njera gjall e tjetra vdes
ndalu pak me u mendu
veshtir sot kujt me i besu

As i lumtur .as rahat
ne dashuri jam i pafat
As i lumtur as rahat
ne dashuri jam i pafat

Kam gabu qe tkam dasht fot
jo jo nuk shkon me zor
Kam gabu qe tkam dasht fort
jo jo nuk shkon me zor

REF:
Ndaheet zemra ne dy pjes
njera gjall e tjetra vdes
ndalu pak me u mendu
veshtir sot kujt me i besu
Ndahet zemra ne dy pjes
njera gjall e tjetra vdes
ndalu pak me u mendu
veshtir sot kujt me i besu...
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...