Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi - Po Vijne Qikat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

I

2x
po vijne qikat tuj flutru
na hjeshun konakun nshpi
2x
ushton zani ne kater ane
tuj vallezu o me shami

refreni2x

lujkan o lujkan qikat e kosoves
me hijeshine o qe ekan
ja kalojne krejt botes

II

2x
hije valles nuk i ka
pa ju knu qikat me def
2x
e tupani kur po bjen
na shkon nata veq me qef

refreni2x

lujkan o lujkan qikat e kosoves
me hijeshine o qe ekan
ja kalojne krejt botes


Ky tekst u dërgua nga Klarinetisti

Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi - Po Vijne Qikat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Vijne Qikat".
3. Video është e këngës "Po Vijne Qikat", por nuk këndohet nga Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:


Komente 0