A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Afrim Muciqi - Hajde Qik Sonte Per Dark


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Mitrovica Tok Shqiptare"It's a long time that we try finding the lyrics to "Hajde Qik Sonte Per Dark" sung by Afrim Muciqi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Afrim Muciqi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Qamili I Vogel - Hajde Qik Sonte Per Dark

O hajde çiko sonte per darke
Mori se po t'pret moj çik sofra thate

Dal me shoqe s'rrihet
Bi ne gjum s'po m'flihet
E marr furken stiret
Ooo jem te ri mori nan?
Zemra flak po m'digjet ai

O hajde çiko ti sonte o me nanen
O sot dy jave o te ngjesim kanen

Dal me shoqe s'rrihet
Bi ne gjum s'po m'flihet
E marr furken stiret
Ooo jem te ri mori nan?
Zemra flak po m'digjet ai

O ngjesim kanen me pika pika
Mori ty t'ka nana bajrak o ner çika

Dal me shoqe s'rrihet
Bi ne gjum s'po m'flihet
E marr furken stiret
Ooo jem te ri mori nan?
Zemra flak po m'digjet ai

O ngjesim kanen me pika te kuqe
More ty t'ka nana bajrak ner nuse

Dal me shoqe s'rrihet
Bi ne gjum s'po flihet
E marr furken stiret
Ooo jem te ri mori nan?
Zemra flak po m'digjet o.

Shkurte Fejza - Hajde Qik Sonte Per Dark

ani hajde qiko sonte o per darke
O se pot pret moj qik sofra thate

dal me shoqe s'rrihet bi ne gjum s'pom flihet e mar furken stiret ooohoo per qat djal o moj nan zemra flak pom digjet aii../

Ani hajde qiko sonte o me nanen
O sot nji jav o te ngjesim kanen

dal me shoqe s'rrihet bi ne gjum s'pom flihet e mar furken stiret ooohoo per qat djal o moj nan zemra flak pom digjet aii../

Ani ngjitet kana me pika pika o ty tka nana bajrak o ner qika

dal me shoqe s'rrihet bi ne gjum s'pom flihet e mar furken stiret ooohoo per qat djal o moj nan zemra flak pom digjet aii../

Per qat djal o moj nan zemra flak o pom digjet aii.../
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019