Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Afrim Muciqi - I Ri Shkova Në Gurbet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/01/2012

2012-01-16T19:04:38I ri shkova në gurbet
E s'u ktheva n'shpi shumë vjet

Para pragut kur kam hy
Më pyet nana 'Kush je ti?"
Më pyet nana 'Kush je ti?" (2X)

Naaaaaanë
Nëno moj jam biri yt
Pritëm nanë me i fshij këto sy
Biri yt jam mërgimtar
Gurbeti rininë ma ka marë (2X)

I shikon flokët e bardha
Dhe fytyrën e plasuar
Zemrën time t'fortë si guri
Gurbeti ma ka shkat'ruar

Naaaaaanë
Nëno moj jam biri yt
Pritëm nanë me i fshij këto sy
Biri yt jam mërgimtar
Gurbeti rininë ma ka marë (2X)

O gurbet ti na ke djegë


Ky tekst u dërgua nga  GreenEye66
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...