Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi - Matan Detit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/11/2012

2012-11-25T19:15:45+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Matan Detit" kënduar nga Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ismet Bexheti - Matan Detit

Ëëëëm, Ëëëëm, Ëëëëm, Ëëëëm,

Matan detit matan bregut,
Kish fillu hana me dal',
Ish nji djal' porsi bir mbreti,
Me një vajz' po rrin' tu'i qa,
Ish nji djal' porsi bir mbreti,
Me një vajz' po rrin' tu'i qa.

Ëëëëm, Ëëëëm,

Vajza thot' na erdhi fundi,
Prandaj ne duhet me'u nda,
Djali thot' jo zemra ime,
Ti po shkon e une ç'baj,
Djali thot' jo zemra ime,
Ti po shkon e une ç'baj.

Ëëëëm, Ëëëëm,

Por at' dit' kur t'bajsh me shkuee,
Dil n'dritare të shiqoj,
Syt' e zi faqet e kuqe,
Mjeri un' plasa tu'i qa,
Syt' e zi faqet e kuqe,
Mjeri un' plasa tu'i qa,

Ëëëëm, ...

E di se dikur, ftyra jote e njom',
Do të mbushet rrudha plot.
E di dikur, trupi yt filiz,
Do t'mbështetet dridhshëm përmbi shkopin,
Që do t'krijoj' rrudha t'plakuna bashk' me ty.
Por në mua, gjithmon' do t'mbetesh si fytyr' e njom',
Trup-filizja ime,
Un' i verbuari në ty, vetëm përmes shpyrtit tim të shoh,
Vetëm shpyrti kurr' nuk plaket, shpyrti s'plaket kurr'.

Matan detit matan bregut,
Rrez'e hanës ra mbi val',
Nja dy emra e nja dy fjal',
I shkriu vala përmbi zall',
Nja dy emra e nja dy fjal',
I shkriu vala përmbi zall'.

Qamil Elezi - Matan Detit

nje dite dielli pranverore
djelli po shendrrit
gjithe natyra tuj gjelbrue
dola me u shetit

matan detit, buz liqenit
nje vajze kam taku
zemren une asaj ja fala
e kam dashurue

ta kalojm ket dite te embel
plot me dashuri
ta gezojn ne shoqi shoqin
plot me lumturie

ta gezojm ne shoqi shoqin
plot me dashurie
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet