Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi - Te Dugaja E Re  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/11/2012

2012-11-25T19:15:45+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Dugaja E Re" kënduar nga Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Remzie Osmani - Te Dugaja E Re

I
Te Dugaja e Re
Ndër Magaze t'vjetër
Djalë si Sulejmanin
Nuk ban Nana Tjetër

II
Por sa dola N'barqe
Me pij Kafe t'ambëla
Po na Vjen Shoqnija
Veshur N'allafranga

III
Barqëja Mbushë Plot Lula
Qe kishin Lulëzue
Së bashku Djem e Vajza
Ia kan nis me Këndue

Anton Tetaj - Te Dugaja E Re

I
Te Dugaja e Re
Ndër Magaze t´vjetër
Djalë si Sulejmanin
Nuk ban Nana Tjetër

II
Por sa dola N´barqe
Me pij Kafe t´ambëla
Po na Vjen Shoqnija
Veshur N´allafranga

III
Barqëja Mbushë Plot Lula
Qe kishin Lulëzue
Së bashku Djem e Vajza
Ia kan nis me Këndue

Luan Hajra - Te Dugaja E Re

te dugaja e reje
nen magaze t'vjeter(2)
djal si sulejnami
nuk bon nana tjeter(2)

porsa dola ne baqe
me pi kafe tombla(2)
po na vjen shoqnia
te veshur allafranga(2)

ne baqe kisht shum lule
qe kishin lulue (2)
se bashku djem e vajza
ja kan nis me knue(2)
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet