A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi - Dikur Kam Pas Lumturi


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

14/02/2013

2013-02-14T18:35:24


It's a long time that we try finding the lyrics to "Dikur Kam Pas Lumturi" sung by Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Xhezahir Elezi. We wish that's the lyrics you are looking for:

Dikur kam pas lumturi,
me ty nje dashuri,
unë njeherë e gezova nje pranvere...2 here
le te vdes ne kete behar,
pini shoket e mi,
le te digjem si letra ne zjarr
s'ka me dashuri...2 here

Erdhi nje vjeshtë qe se kam desht,
erdhi nje si stuhi,
me nje fjale u ndame e nuk u pamë...2 herë
le te vdes ne kete behar,
pini shoket e mi,
le te digjem si letra ne zjarr s'ka me dashuri...more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019