Më mbaj mend (për 1 muaj)


Afrim Muciqi - Nese Don

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nese Don".
3. Video është e këngës "Nese Don", por nuk këndohet nga Afrim Muciqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Afrim Muciqi - Nese Don  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

26/12/2013

2013-12-26T20:19:40+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nese Don" kënduar nga Afrim Muciqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Afrim Muciqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Azet & Zuna - Nese Don

[Azet]
Nëse don, don, don
Lucry

Die Albaner überschwemmen den Markt
In Santa Quaranta mit zehn Tonnen Gras
All-All-Alle deine Freunde wollen seh'n, was ich hab'
Ein, ein paar Milllion'n ohne Knebelvertrag (hey!)
Ja, ich kenn' auch Jungs, die aus London komm'n
Deine rauchen in der Hotbox Bong, nëse don, don, don
Wie eine Pussy, du bist non-stop on
Ich geh' gold ohne Bonbon-Song

Yallah, geh und hol mir Cîroc, Cîroc, Cîroc
Du willst ein Foto, aber wie oft, wie oft, wie oft?
Yallah, geh und hol mir Cîroc, Cîroc, Cîroc
Du willst ein Foto, aber wie oft, wie oft, wie oft?

[RAF Camora]
Wir fahr'n durch die Stadt wie'n Präsident
Gepanzerter AMG SL
Das Gold an meiner Day-Date President
Grüß' jeden ausm Fenster, der mich kennt
Hab' meine Jungs, wenn draußen Krieg ist, ey
Wird vereist von den Libis, ey
International mein Business, ey
Wien bis London-don, nëse don, don, don
Es geht bam-bam-bam

[Zuna]
Ja, Bro, du bist wieder planlos (planlos)
Mit acht Jungs, Chaye, Hunger, mach' Druck (mach' Druck)
Lautlos, lass' mein Handy lautlos
Pack' um, bis wir alles raushol'n
Sag mir, wer von euch sucht mit uns Konfrontation?
Wir liefern über Grenze zu Top-Kondition'n
All die Rapper tauchen unter, ich find' raus, wo du wohnst
Hatten weniger als nix, nur im Kopf die Vision

Yallah, geh und hol mir Cîroc, Cîroc, Cîroc
Du willst ein Foto, aber wie oft, wie oft, wie oft?
Yallah, geh und hol mir Cîroc, Cîroc, Cîroc
Du willst ein Foto, aber wie oft, wie oft, wie oft?

[RAF Camora]
Wir fahr'n durch die Stadt wie'n Präsident
Gepanzerter AMG SL
Das Gold an meiner Day-Date President
Grüß' jeden ausm Fenster, der mich kennt
Hab' meine Jungs, wenn draußen Krieg ist, ey
Wird vereist von den Libis, ey
International mein Business, ey
Wien bis London-don, nëse don, don, don
Es geht bam-bam-bam

Hmm, mein Weg war
Wie 'ne Neunmilli, kein Taser (uh)
Keine Spur, kein Täter
Wie bei der 'Ndrangheta, ey
Nur Kontrolliertes im Paper
Reden von Kilos, keine Zehner
In meinem Team keine Verräter
Wie bei der 'Ndrangheta

Wir fahr'n durch die Stadt wie'n Präsident
Gepanzerter AMG SL
Das Gold an meiner Day-Date President
Grüß' jeden ausm Fenster, der mich kennt
Hab' meine Jungs, wenn draußen Krieg ist, ey
Wird vereist von den Libis, ey
International mein Business, ey
Wien bis London-don, nëse don, don, don
Es geht bam-bam-bam

Nëse don, don, don, es geht bam-bam-bam

Qendra - Nese Don

Falma veq ni nate une ta fali zemren
Falma jeten tone une ta fali temen
Falma cdo gabim qe e boj me ty
Tjerat shkojn e vijn amo nuk jan si ti

Du me dit ku rrin du me ta ni zanin
Du me kan me ty me ta puth un ballin
Kot e ki se vec ty po tdon ky djali
Falma 1 minut se per ty boten e kalli

Ref..
Nese don ti po du eren me ta ni
A m'lejon ti edhe buzen me ta kap
A m'lejon ti me ty diqka nuk shkon
Qka po menon falma vec 1 sekond (2.x)

Se kom iden se ka ndjen
Po menoj qe vec menen je ka ma blen
Po dalim n'tem se ki iden
Kisha bo per ty se per ty ja vlen

Falma 1 minut une ta boj 1 sekond
Une s't'ndrroj nese ti sem ndrron me kerkon
Falma 1 minut une vij per 1 sekond
Une s't'ndrroj nese ti sem ndrron me kerkon

Ref..
Nese don ti po du eren me ta ni
A m'lejon ti edhe buzen me ta kap
A m'lejon ti me ty diqka nuk shkon
Qka po menon falma vec 1 sekond (2.x)

Ti pe bon ti pe bon ma s'miri
Thirri shoqet edhe dostat une i thirri
T'kapi pi permasit e ti e din stilin
Ma e mira je kur ti je me ma t'mirin

Ref..
Nese don ti po du eren me ta ni
A m'lejon ti edhe buzen me ta kap
A m'lejon ti me ty diqka nuk shkon
Qka po menon falma vec 1 sekond (2.x)

Kk-t - Nese Don

Kk-t:
je 1 femer pak ma ndryshe krejt i mlon me bukuri
emrin spo ta di veq e di qe tkom pelqy
po ki qef 1 aventur me mu me provu
me bo shum sene per ty edhe met than veq ty tdu

zeemer mfal qe po ta thom une jam pak ma ndryshe
ti menon qe K-t tdon zbon ashtu dallendyshe
nese ki qef 1 supriz me ta bo veq 1 nat
per ma shum mos meno se un skam qef me zgat

se jom njeri me fat shum femra mu um dojn
nashta krejt i harroj po ato sum harrojn
e kom style shum prefekt si magnet t`ofroj ngat
jom njoni prej qatyve qe mshe n`onderr qdo nat

i boj senet shum tveqanta qe kurr sun i menon
jentelmen un kom lind edhe gjith ka mu kan
1 shikim me ta dhan besom ska met nxan ma gjumi
po zemer mos ta nin se vi un tperkuni

Ref. 2X
Nese don mu ni mire Eyy qoni durt nalt
Nese don me ni hit baby hajde ma ngat
dridhe Trupin mos u nal baby don't stop dont't Stop
sonte jena high Every Baryy What's up What's up

street wolf :

jom habit tu ta kqyr trupin vesh i paske mercedeskat
femrat shum i du ska ransi tbardhat a tzezat
merri shoqen me veti e din ku juv pres
du me ta pa thoben te livrit sikur beounce

krejt ty pot thojn bich une t`thom bamirse
sa her jom me ty nkrevet kom nevoj per flladitse
Hot Zemer je veq kush ta ka inatiii
jon do tjera qe po folin po juv ka dal afat

krejt me ren i kom provu e kom thy numrin e 7
baby ajde edhe ti nese do mu knaq nket natt
jom i mir per ket pun e di qysh shkon procesi
kaniher pom doket vetja si mu kan shpiks seksit

Femrat mthirrin njeri shejt kur osht fjala per ket pun
sa her qe e kryjm punenn ja nisin e mpagujnnn
skqyri kurr me shku nalt du nejt mesatarisht
kur permenet don zhuani krejt bojn ka un me gisht

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet