Më mbaj mend (për 1 muaj)


Afrim Muçiqi & Gold AG - Dy Tupana
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Tupana".
3. Video është e këngës "Dy Tupana", por nuk këndohet nga Afrim Muçiqi & Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Afrim Muçiqi & Gold AG - Dy Tupana Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"N'dardani Bjen Ni Tupan"

Komente

Asnjë Koment

24/11/2017

2017-11-24T17:08:56+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dy Tupana" kënduar nga Afrim Muçiqi & Gold AG.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 9 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
9

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) - Dy Tupana

2x
eh dy tupana
po vin me ni za
elumja nana
qfar darsme ka pa

3x
mindilin neh dore
sille pa u ndal
leta dij kosova
qfar nuse kem marr

3x
mindilin neh dore
sille pa u ndal
ta din shqiptaria
qfar nuse kem marr

2x
eh po vjen defi
darsma ka fillue
ehajde qika
hyni me vallzue...

Motrat Mustafa - Dy Tupana

po vij krushqit rena rena
dasem te madhe bajna na
bajn shyhret mbesa e bija
qysh kan cef motrat per vlla

REF; 2x
Dy tupana kur kan kris
fort na gzue i zoti i shpis
fort na u gzue nena e djalit
ksaj i piken lot prej mallit

II
hajdni qika pe pa sot
qka ka fale i madhi zot
qka ka fale o perendia
sikur ylle na vjen lulia

REF; 3x
Dy tupana kur kan kris
fort na gzue i zoti i shpis
fort na u gzue nena e djalit
ksaj i piken lot prej mallit

Duli - Dy Tupana

Dy tupana o ne dere te kulles
Nji za burri o ne dere t'lahutes
Erdhen krushqit o martohet bija
Pershendesin o pushka e sharkija
Pushka kanga o mor prej Drenice
Percjell nuse o Shote Galicen

Shota rrin o mbi kalë gjithe nure
N'balle te dasmoreve o mor nji flamur
Njimije krushq o me nuse vijne
Njimije pushke o ne sup ju rrijne
Kapercejne o gryka dhe male
Bine tupanat o kanga s'ndalet

Shtate varue o mor n‘jatagana
Gjokset mbushun o mor me nishana
Shota erdhi o e qeshet kulla
Azem Bejta o po rrin me burra
Trupi i Shotes o si shtize flamuri
Syperflakur o zjarr baruti

Shote veshi o mor tirq-galana
Nuse malesh o ne lufte me krjla
Tuj mendue o djepin te shpija
Syte i printe o ne mal liria
Per me i kthye o malet llogore
Syte e saj o pash drite lire
Pushka i kendonte o mor ne kange trimnije
Shpalon krahet o ne sy t'shqiponjes
Sofrat burrash o te Kosoves

Nji lahute o me kange kreshnike
Ja u la koheve o mor heroike
Knojn me ta o mor sa qe bine
O more t'i knojm Shotes o more heroine

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë