Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Afrim Muçiqi & Gold AG - N'dardani Bjen Nji Tupan  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

05/12/2017

2017-12-05T18:04:20+00:00

Më Shumë Nga

Gold AG

Këngë e albumit:

"N'dardani Bjen Ni Tupan"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "N'dardani Bjen Nji Tupan" kënduar nga Afrim Muçiqi & Gold AG.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Afrim Muçiqi & Gold AG i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Anton Tetaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I
C´Janë Këta Gur të Bardhë e t´Zij
Dikush Krushqit na i ka Ngrij
Na i ka Ngrij e i ka bo Gurë
Ev Krushqit Tonë o me Flamur-e

II
N´Dardani Bjen Nji Tupan
Krushqit Vujnë me Kapuç t´Bardhë
Cili ashtë Krushku i Parë qe Prinë
Ev ashtë Flamuri Kuq e Zi-e

III
Cili ashtë Krushku i Dytë me Radhë
Skënder Beu me Shpatën Zjarrë
Krushku i Tretë o ashtë Naimi
Ev Mic Sokoli thrret Kushtrimin

IV
Njëmijë Vjet Ecen këta Krushq-e
Si e Ka Emnin Kjo Nuse
Liri Emnin Asaj ia Thonë
Ev Lindë e Rritë në Gjakun Ton-e

V
Nusja Jonë o Kurrë Nuk Vritet
çdo Pikë Gjaku o Ajo Rritet
Ku e Derdhë Shqiptari Gjakun
Ev Naltë Liria me BajrakunMë Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet