A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Afrim Muçiqi - Dadush Fatush


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/12/2017

2017-12-09T18:02:11

Music:

Ardian Kastrati

Lyrics & Arrangement:

Kreshnik Avdiu


Une i kam dy locka
qe i kendoj me mall
jetojn ne shpirtin teme
deri sa te jem gjalle

Dyjat kane emer
i kendoj me zemer
I dine shoqeria
e krejt shqiptaria

Dadush Fatush
mendja mu ka mbush
Dadush fatush si ju sesht kerkush

Dadush Fatush me juve nuk ka
Ju kam dashte per here
dhe ju du hala

O jane dy llokume
qe me to jetoj
knaqem per qdo nate
Sa here qe i kendoj

Dyjat kane emer
i kendoj me zemer
I dine shoqeria
e krejt shqiptaria

Dadush Fatush
mendja mu ka mbush
Dadush fatush si ju sesht kerkush

Dadush Fatush me juve nuk ka
Ju kam dashte per here
dhe ju du hala


Lyrics submited by Bahri Trena
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019