Audio

Afrim Muçiqi - Flladi I Ëmbël  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/05/2018

2018-05-09T12:52:29

Këngë e albumit:

"Si Shkoi Dashuria"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Flladi I Ëmbël" kënduar nga Afrim Muçiqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Afrim Muçiqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Lindita Purellku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Flladi i ëmbël sonte m'ledhaton
mendja ime prore te ti m'shkon
ku janë sytë që moti s'ti kam parë
lulja ime je venit je tha

Ref.
Tash është vonë
për fatin tonë
lamtumirë o zemër përgjithmonë
kam besu, smundesh pa mu
jam mashtrru e ti m'ke harru

Pika loti rrjedhin sikur shi
ditët ikin treten në vetmi
Dhembja ime kur më nuk pushon
e lëndove zemrën që të do

Ref. 2X
Tash eshte vone
per fatin tone
lamtumire o zemer pergjithmone
kam besu, smundesh pa mu
jam mashtrru e ti m'ke harruMë Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...