Agim Boka
Agim Boka

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Suharekë
  • Mosha:
  • 40 VjeçBiografia

BIOGRAFIA: Agim Boka është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike dhe popullore folklorike. Agim Boka është një rapsond i mirënjohur në trojet Shqiptare. I lindur në fshatin Greiqevc komunës së Suharekës, Agim Boka i këndon gjithë heronjve dhe dëshmorëve të Kombit Shqiptar, po ashtu dhe këngë arshkije dhe popullore. Ndër shumë kënget që këndon Agim Boka është më e kerkuar kënga "Reqakut". Më datë 27 Maj 2015, Agim Boka & Haki Godanci publikojnë videoklipin "Kenge Per Skender Salihaj". Më datë 28 Maj 2016, Agim Boka & Haki Godanci ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 0