A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Katër Stinët

Katër stinët e krrusura,
ecin e ndrrohen pafundsisht
Mbyllet viti fillon tjetri,
e kështu çapitemi në pafundsi...
Si buall i palodhur,
mpreha pendën në letër sinqerisht
Dhe doja që me afshin e shpirtit,
t'a falja njerzve veç Dashuri!

- poezi nga Agim Doçi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  17

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019