Tema: Poezi Për Gjyshërit


Gjysh Te Kam Shoqe

Kam një mbesë të vogël
- I ka veq du vjet,
Por është shumë e gjallë
- Gjuha shumë i pret!

Elona e vogël
Këtu në mergim,
Për mua është jetë
Është i vetmi gëzim!

Ajo flet më mua
Dhe më ben shoqëri,
- Unë luaj me te
Sikur te isha fëmi'!

Një ditë gjërsa loznim
- më tha kjo bukuroshe,
GJysh të dua shumë
GJysh ty të kam shoqe!

- Poezi nga Agim Gashi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0