Më mbaj mend (për 1 muaj)


Agim Poshka - Fqinja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fqinja".
3. Video është e këngës "Fqinja", por nuk këndohet nga Agim Poshka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Agim Poshka - Fqinja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Kjo Toke"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fqinja" kënduar nga Agim Poshka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Agim Poshka i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sherif Merdani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Fqinje e bukur lozonjare
C'mi ul syte si petale
Ndaj per ty kendoje nje kenge,
Le ta degjojme.

Shikimet e tua me bejne te lumtur,
Por s'qenka e lehte me fqinje te bukur.
Si lindi papritur kjo dashuri,
Gjithe endrat e mija vrapone tek ty.

Ne dritre fqinje e bukur sa here te shoh,
Prane te kam dhe larg me qendron.
Dhe kur matem qe ti flas me iken ajo,
Indiferente je, ne fund nje po s'me the.

Kur befas nje dite perballe qendrove,
Buzeqeshjen e embel vall, ti, pse e harrove?
Mos valle kaq e thjeshte eshte dashuria?
Kur syte kerkojne ndjese dhe thone nje "PO"

Ne dritare fqinje e bukur sa here te shoh,
Prane te kam dhe larg s'me qendron.
Dhe kur matem qe ti flas s'me iken ajo,
Indiferente sje, ne fund nje "PO" me the.

La la ra la la ra ra la laMë Shumë Këngë Nga Agim Poshka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet