Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agim Poshka - Struga Jone (Fc Struga Trim & Lum) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

U linda ne kte qytet dhe ketu un jam nje jet
Cdo gje e bukur vetem ktu e ka nje vler

Ketu me shok u rrita, ketu un dashurova
Sa brune, bjonde njoha e mu be zemra copka, copka
Sa net pa gjum buz liqenit edhe drinit
Sa ngrohtesi, ndjesi, e poezi

E dua Strugen, e dua shum
Me te gjitha fshetesit
Se vec ktu un jam i lir, lir, lir, lir

Dem dem baba dem
Jam me i miri ne vendin tem
Mbaje mend, ti kurr mos e harro
Se kjo tok, tok, e shenjta tok,
Jo, nuk shitet, nuk blihet dot
Por vec duhet fort edhe me fort
Struga jon mbetet Struga jon
E i jep frym jetes ton, yeah

E dua Strugen, e dua shum
Me te gjitha fshetesit
Se vec ktu un jam i lir, lir, lir, lir

Dem dem baba dem
Jam me i miri ne vendin tem
Mbaje mend, ti kurr mos e harro
Se kjo tok, tok, e shenjta tok,
Jo, nuk shitet, nuk blihet dot
Por vec duhet fort edhe me fort
2x
Struga jon mbetet Struga jon
E i jep frym jetes ton, yeah


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Agim Poshka
Publikimi: 08/11/2022
Violinë: Xhevat Huseini


Agim Poshka - Struga Jone (Fc Struga Trim & Lum)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Struga Jone (Fc Struga Trim & Lum)".
3. Video është e këngës "Struga Jone (Fc Struga Trim & Lum)", por nuk këndohet nga Agim Poshka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Agim Poshka:


Komente 0