Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agim Quku - Në Zemra Kemi Heroizmin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Dite te mire
ju kishte rritur nena
Per ti dhene atdheut
lumturi cdo dite

Per partine
ju kendonte zemra
cdo gje socialiste
rojtet ju si syte

Prane shtigjesh
brenda ne anije
Ne mes femijeve
tok je ne malesi

Gjurmet e kembes tuaj
gjenden ne per pyll
Ne cdo cep te nenes
ShqiperiNuk kemi video për këtë këngë.


E dubluar: Petrika Rëmbeci - Në Zemra Kemi Heroizmin
Agim Quku
Publikimi: 01/12/1976
Festivali: Festivali i 15-të në RTSH
Muzika: Josif Minga
Teksti: Demokrat Anastasi


Agim Quku - Në Zemra Kemi Heroizmin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Zemra Kemi Heroizmin".
3. Video është e këngës "Në Zemra Kemi Heroizmin", por nuk këndohet nga Agim Quku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0