Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agim Tejeci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  27
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Agim Tejeci është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Shkollen fillore dhe te mesme e kreu ne Prizren ndersa studimet ne drejtimin e juridikut i kreu ne Prishtine. Tani punon ne komune si jurist dhe si priofesion te dyte ka muziken. Eshte i martuar dhe ka dy femije. Agim Tejeci qe nga mosha 7 vjeqare ka pasur ambicie per muzike. Hapat e para ne muzike i filloi qe kur ishte ne shkolle te mesme. Dhe profesionin e muzikes e ushtron gati 36 vite. Në vitin 1991, Agim Tejeci publikon albumin e parë "Qa...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥Kenge Qe Nuk Harrohen (2010)

Qaj Kitarja Ime (1991)

Ëndrrat E Mia


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (2)

0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Qazim Beka

Xhevat Kelmendi

Zeqe Kuqi

Latif Koci

David Tukiçi

Shkëlqim Beshiri

Guri Rrokaj

Agron Berisha

Qerim Sula

Kasem Hallulli

Tags: Agim Tejeci


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet