Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agim Tejeci
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 30 Gusht 1955
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  27
Këndon kryesisht: pop pop-rock

Agim Tejeci është këngëtar i njohur. Shkollen fillore dhe te mesme e kreu ne Prizren ndersa studimet ne drejtimin e juridikut i kreu ne Prishtine. Tani punon ne komune si jurist dhe si priofesion te dyte ka muziken. Eshte i martuar dhe ka dy femije. Agim Tejeci qe nga mosha 7 vjeqare ka pasur ambicie per muzike. Hapat e para ne muzike i filloi qe kur ishte ne shkolle te mesme. Dhe profesionin e muzikes e ushtron gati 36 vite.

Në vitin 1991, Agim Tejeci publikon albumin e parë "Qaj Kitarja Ime".

Në vitin 1992, Agim Tejeci publikon albumin e dytë "Kolazhe Me Kenge Popullore".

Në vitin 1996, Agim Tejeci publikon albumin e tretë "O Kitarë Kitarë".

Në vitin 2002, Agim Tejeci publikon albumin e katërt "Kitara dhe Mandolina".

Në vitin 2010, Agim Tejeci publikon albumin "Kenge Qe Nuk Harrohen".

Më datë 7 Dhjetor 2019, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "28 Nentori Kuq E Zi". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  merloxx  

Komente

1


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet