Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Veleshtë (Strugë) 
  • Mosha:
  • 73 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Agim Vinca është një shkrimtar i njohur. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, ndërsa të mesmen në Strugë. Studimet për gjuhë dhe letërsi shqipe i kreu në vitin 1970, në Fakultetin Filozofik të Universitetit të Prishtinës, ku edhe magjistroi dhe doktoroi. Është profesor ordinar në Fakultetin e Filologjisë të Universitetit të Prishtinës, ku ligjëron Letërsinë e sotme shqipe. Agim Vinca është njëri nga poetët e njohur bashkëkohorë shqiptarë dhe njëri ndër studiuesit e dalluar të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Kartolina (2)

1
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Autorë Të Ngjashëm:

Nehat Jahiu

Fejzi Bojku

Trifon Xhagjika

Mehmet Bislimi

Nexhat Halimi

Musa Vyshka

Halil Xani

Brahim Avdyli

Ndoc Papleka

Koçi Petriti

Tags: Agim Vinca


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet