Nesa Omaj
Nesa Omaj
Nesa Omaj
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Nesa Omaj është këngëtare e njohur. Në Gusht 2014, Agnesa Omaj merr pjesë në Zambaku i Prizrenit 2014 me këngën "Tatuazh".

Më datë 22 Korrik 2016, Nesa Omaj publikon videoklipin "Boni Nones Temena".

Më datë 21 Tetor 2017, Nesa Omaj publikon videoklipin "Mirupafshim". Për orkestrimin u kujdes Artan Kastrati. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 29 Tetor 2017, Nesa Omaj publikon videoklipin "Lotët E Mija". Për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 8 Nëntor 2017, Nesa Omaj publikon videoklipin "Mallkoj Diten". Për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 5 Nëntor 2018, Nesa Omaj publikon videoklipin "E Pa Shpres". Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 2 Nëntor 2019, Nesa Omaj publikon videoklipin "Baba Jem". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 1 Shtator 2020, Nesa Omaj publikon videoklipin "Me Ty Zemer Shum Po Ma Don".

Më datë 14 Maj 2022, Nesa & Rilind publikojnë videoklipin "Pasha Zemren". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga Rilind Alimani. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 30 Qershor 2022, Nesa Omaj publikon videoklipin "Mashup 2022".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0