Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agon Goqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
 • Vendlindja:
 • Pejë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 20 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Agon Goqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Agon Goqi, momentalisht nxenes në shkollen "Asdreni" në Pejë, njihet për zërin e tij karakteristik. Agoni zoteron instrumentin e gitares, ku mesimet i merr ne shkollen e muzikes "Halit Kasapolli" ne Peje, me mesues Luan Sapunxhiu. Vlen të theksohet se deri tani ai ka pasur bashkëpunim me kompozitorin Memli Kelmendi. Ai mori pjesë së pari në festivalin e këngës për fëmijë, në qytetin e tij të lindjes, "Hareja 2013", së bashku me motren e tij Ad...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Agon Goqi

Komente 0