Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agresioni - Kosova Sot (Feat. Besim Tafolli)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ref: Besim Tafolli
.........................................................
Hee mori Kosovë qa po shoh ne te
Padrejtsi na vran u bo kut shifsh problem
Hee mori Kosovë me shpirt jem merzit
Skemi ligh skemi uj zkemi rrym me pa drit
.........................................................

Agresioni
.........................................................
Shqiptari me shqiptarin per tok po kacafyten
Po myten per kurgjo me gjak t'vetin po perlyhen
Nvend se mu kon bashk mi ndihmu na njoni tjetrit
Na hala me xhelozi edhe n'perdorim te hekrit
Xhinja ne spital vetem presin edhe hekin
Doktorve nuk po ja nin a jon gjall a jon ka desin
Do tjer hin pa rend se kan pare me dhon
E do tjer qe nuk kan ata dhimta i sakaton
Njeri kejt fuck up osht ka sillet nvendin tem
Jena met shum mrapa kurr spo dina me mledh mend
Deri kur dhe sa Kosova do me perparu
Se qysh ja kina nis hiq kerka sjena tu shku
Vet po veprojn veq per veti po mendojn
Vetin pe shkatrrojm t'madhin ZOT PE HARROJM
Po menojn qe jon bo ZOT me t'lisht po kallxojn forc
Kan harru per ket bot se kush e man ndor
.........................................................

Ref: Besim Tafolli
.........................................................
Hee mori Kosovë qa po shoh ne te
Padrejtsi na vran u bo kut shifsh problem
Hee mori Kosovë me shpirt jem merzit
Skemi ligh skemi uj zkemi rrym me pa drit
.........................................................

Besim Tafolli
.........................................................
Esht e padrejt se ti ki ma shum se aj
Fmija qan se ska buk e aj nuk ka faj
Osht e padrejt premtimet ku meten
Me hajni kejt popllin e rrejtet
Allahile lem rahat se nihere nuk kom koh
Po don voten me ta dhon per at pun qe ti ke bo
Keni rrejt keni vjedh drogen n'oborr e ki mjell
Shtetit paret ja ki mar ska bre shtet un sjom budall
Athu paret ku i ki lan u mush Kosova me hotele
Shpija kerre keni bo tjert i kan probleme
Tkeqin e ha dreqi skeni frik prej t'madhit ZOT
Ndersa ju rrini tu kesh tjert po qajn me lot
.........................................................

Ref: Besim Tafolli
.........................................................
Hee mori Kosovë qa po shoh ne te
Padrejtsi na vran u bo kut shifsh problem
Hee mori Kosovë me shpirt jem merzit
Skemi ligh skemi uj zkemi rrym me pa drit
.........................................................


Ky tekst u dërgua nga  GazmendAgresioni
Featuring: Besim Tafolli
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/03/2014


Agresioni - Kosova Sot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kosova Sot".
3. Video është e këngës "Kosova Sot", por nuk këndohet nga Agresioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Agresioni:


Komente 0