Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agron Ahmeti & Shqipe Krivenjeva - Erdhen Kerret Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4

Agroni
Erdhen kerret jolla ne sokake, ne sokak.
Prunen nusen jolla si bajrake ohh.
Dil moj nan, dil moj se te erdh reja, reja ohh.
Vjen me dhandrrin oh sikur pranvera ohh.

Dil n'oborr jalla dil moj nane, dil moj nan.
Dhandrri e nusa sikur djell e hane ohh.
Dil moj nan dil moj n'oborre, ne oborr.
Se tash nusja ty do te te merr doree oh.

Shqipja
Nxeh o djell e ndriqo moj hane, hane ohh.
Gxohu bab edhe gxohu nane ohh.
Hyni nusja oh ne der t'shtepise, te shtepis.
Shendrit nuri oh pi bukuris ohh

Dhandrri nusja u gxofshin per jet, jete ohh.
Paqin fat edhe shume shendete ohh
U trashigofshi jalla qifti ri, i ri e ohh
Jet te gjat e plot lumturie ohh


Ky tekst u dërgua nga  KsShQiP

Agron Ahmeti & Shqipe Krivenjeva - Erdhen Kerret
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Erdhen Kerret".
3. Video është e këngës "Erdhen Kerret", por nuk këndohet nga Agron Ahmeti & Shqipe Krivenjeva.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Agron Ahmeti:


Komente 0