Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agron Ahmeti - Lamtumir Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lamtumir" kënduar nga Agron Ahmeti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xonn - Lamtumir

Pjesa 1.
Po ta shkruj ket leter malli
T lutna lexoje n heshtje
A je gzu qe u largove
Pse mje vyshk si gjethe vjeshte
Ket pranver spo qel mo lulja
Qe dikur ti e deshte
N'ket pranver shum pom mungon pom mungon ajo buzqeshje
Kisha dasht me tpas pran veti e kur mos mu largu sot dikush pom zavendson
E kjo aspak nuk osht tum gzu
Sot dikush pot ledhaton e mu zemra po ma nin sot dikujt i thu te du e pse dikujt lamtumir athu ti najher m kujton a m kujton kur je n vetmi kisha dasht me ta ni zonin tu e ni jo sisha ngi kom ni qr tash je e lumtur je martu e po pret fmi ondren qe bashk e kem pas sot tu ka plotsu veq ty i besova syt e zi po pa ndjenja mkan shiku me fjal tomla mpaske vra qe dikur mi ke premtu i besova lotet e tu po boj be edhe n'Zot dikut aq shum t besova tash ngo zemra qka po t thot.

Pjesa2.
Jo skom zemer me t harru nje her zemren e kom fal ti e din je kon e vetmja bile dhe dashni e par ma le zemren ne nje var nat acar ku je largu hale n dhom i ruj dhuratat qysh mi le jo si kom lu n mur e shoh foton e vjeter dikur t lumtur tash me lot dikir pata lumturi jo skom po pasha ni Zot shpesh per ty zemra po mvet e shpesh ni fjal po ma thot "A t ka thir a e ke pa" e un pergjigjna me lot:Mo spo kthehen koht e vjetra a un vdeksha per at vakt ti ke ik me kilometra po me zemer t mbaj shum ngat tash ti tjetrin e ki ngat dikujt tjeter i thu tdu dikon qe shum te deshti po tboj be zdite me ru dikush qe jetoj per ty sot per ty po vdes nga pak ti nime fjalen e mbajte kur the kur nuk kthena prap e di mo qe ski mu kthy e gjitchka mo ka mbaru shkaku i tradhtis tone as ndashni smuj me besu.

Labinot Rexha - Lamtumir

Sa njerz kalojn ne kte qytet
ti nuk e di, dikush te pret
A je ktu, a ntjeter shtet
Kjo vetmi pa ty po vret

edhe pse koha ka kalu
per ty jam tu menu
Se di a mke harru
Dhe pse koha ka kalu
cdo dit te kam kerku
po ti shum larg ke shku

Lamtumir dashnia jeme
Lamtumir oj dashni
Ke me met gjith nzemren teme
Dhe kte got per ty po pi

Pa ty dhe dielli nuk ndriqon
pa ty qyteti duket bosh
pa ty dhe qielli po pikon
po pres cdo dit qe ti tkalosh

AgRooN - Lamtumir

Ka kaLu koha Jon , qe kom than pa Ty s'jeToj
ti vazhdove Pa Mu , edhe un pa Ty Vazhdoj
Edhe pse nuk jena Bashk , un hala TY jam tut Ndje
ama LoTi nuk PiKon , se n'dashni n'bes UM ke pre
ATO fjal qe mi Thae Mu , athu tjetrit a ja Thu
je msu ZemRa me Lendu , edhe sa kshtu ka Met shku
Fole fjal qa s'ban mi Than , mue anash um ke LaN
tjeter kush per DoRe t'man , Dashnin Tem sun e Gjan
As takime ma nuk ka , n'mendjen Tem je HALA
nuK ec Dita qka me Ba , me kan JE po Du met Pa
Udhes Bahesh qe nuk t'sheh , e kthe Kryt n'tjeren An
SYT E tu e SYT e mi , u Largun e ma Su PAN
Qifti yt nuk menoj GaT , Nuk t'kom dasht un per 1NaT
lidhja Jon kaq e PaT , Shko me kan do t'Uroj FaT
T'kom Menu njejt si VeTen , qe e thu ti t'verTeTen
me kto FjaL e musha FleTen , qofsh e LumTur e paq ShneTen ...

Je kan e vetmja FemeR , qe FeLL um preke n'ZemeR
jam kan i LumTuR me Ty , asniher nuk t'KOM than n'EmeR
Ti jeto n'Lumturi , me At Tjetrin qe t'ka n'Kra
tu ec udhes ki KujTime , se Qane KaLunem NA
Nina shum i Vetmun , Jetoj jeten neper Stres
me Mungon qdo Sekond , ne mbremje e ne Mengjes
Sa E bukur je kan ti , ke shkqelqy n'Syt e mi
ke pushu n'kraht e Mi , pa ty krejt JeTa osht zi
SYT e tu DRITA jem , FTYRA jote BOTA jem
trupi yt mendja Jem , per qdo Nat n'mene um nen
T'kom menu me kan bashk , Fmit e Ton mi Eduku
me Perjetu knaqsi , qdo PENGES na me KaLu
Kjo ka MeT veq si Deshir , kujtim FJALA LamTumiR
dit po Ecin e kam Fshtir , t'deshiroj un ty Jet t'mir
Ti Vet dashte mu LaRgu , Shkove n' udh qe Ska Kthim
kshtu paska dasht FaTi , LamTUMIR Shpirti IM ...

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 28/10/2012Më Shumë Këngë Nga Agron Ahmeti:


Komente mbi këtë këngëAgron Ahmeti - Lamtumir
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lamtumir".
3. Video është e këngës "Lamtumir", por nuk këndohet nga Agron Ahmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.