Më mbaj mend (për 1 muaj)


Agron Ahmeti - Q'po I Bjen Era Mori Rete E Zeza

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Q'po I Bjen Era Mori Rete E Zeza".
3. Video është e këngës "Q'po I Bjen Era Mori Rete E Zeza", por nuk këndohet nga Agron Ahmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Agron Ahmeti - Q'po I Bjen Era Mori Rete E Zeza  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

31/05/2012

2012-05-31T09:06:01+00:00Çpo i bjen era ret e zeza

Çpo i bjen era o mor ret e zeza,
Vijnë prej malit o mor breza breza,
Na ka shkel o po hasmi o te dera,

Dridhen malet jo nuk tunden kullat,
N’log t’burrnis o po maten burrat,
Se lshojm pllamen mor pa i ndrue ksulat,
( Reffreni)
Ooo lshon Korabi o gurr e kepa
O poi knon trimi o kangt e veta o hoo,
Ka lind shqipet o neper kreshta,
Oh neper kreshta
Kadal hasem se ktu ka burra,
O po knojn pushket o neper kulla o hoo
Ta shtrojmë vendin o pllambë e plumba
Oh pllambë e plumba

Miku i shpisë o mor e la o konakun,
Dhandri i ri o po kapi bajrakun,
Nusja e re o po hoqi duvakun

Plaka n’votër o mor e thej furken,
Fmija i djepit mor e kërkon pushkën,
Gratë n’stane mor e pjekin bukën
(Refreni)
Bini trimat o e mejdanit
O hiqni sumllat e xhamadanit o hoooo
Me mbush hutën o e dibranit
O e dibranit
Me gjoks flaken t'ja shuajmë topit
O jemi gjaku i kastriotit o hooo
Le e rritë o në kull t’barotit
O n’kull t’barotit.


Ky tekst u dërgua nga Admir F.
Më Shumë Këngë Nga Agron Ahmeti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet