Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agron Maqellara

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  7
 • Vendlindja:
 • Dibër E Madhe 
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 54 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Agron Maqellara është një këngëtar i njohur. Filloi të këndojë që në moshën 20 vjeçare me gupin muzikor "EXTRA" nga Dibra. Më pas, me po të njejtin grup muzikor editon albumin e parë "S'kemi tjetër veç një flamur". Pas lirimit te këtij albumi, ai shpërngulet për në Amerikë, ku do të ndjekë hapat e vellaut më të madh, Haxhiut, si këngëtar, dhe aktivizohet ne grupin muzikor "FISNIKËT". Agroni, vazhdon të këndon dhe i është përveshur punës, për të realizuar një album me këngë të reja....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Agron Maqellara

Komente 0