Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agron Tufa
Krijime letrare (6)
Biografia
Foto (2)
Komente (1)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Dibër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 54 Vjeç
BIOGRAFIA: Agron Tufa është një poet dhe autor këngësh. Ndoqi studimet për letërsi në Universitetin e Tiranës. Më vonë vazhdoi studimet në Moskë, ku u diplomua në Filozofi Arti, e me pas perfundoi ciklin e tretë të studimeve në Teori Përkthimi, me përqendrim të veçantë në krijimtarinë e poetit Joseph Brodsky. Agron Tufa aktualisht jep mesim ne Fakultetin e Historisë e Filologjisë në Tiranë, lendët Letersi e huaj e shekullit të XX, Teori Përkthimi e Letërsi Ruse. Agron Tufa ka kontribuar në një masë të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një poezi »

Tags: Agron Tufa

Komente 1