Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
(1947-2015)  
BIOGRAFIA: Agron Xhunga është një autor këngësh i njohur. Agron Xhunga radhitet nder personalitet e shquar të muzikës së qytetit të Durrësit sikurse janë Shaqir Kodra, Hajg Zaharjan, Enver Qerimi, Ylli Ramzoti e të tjerë emra të njohur të botës së muzikës. Xhunga që në moshë të re spikati me talentin e tij dhe me instrumentin e dashur fizarmoniken u bë i njohur jo vetëm në skenën e Durrësit por në të gjithë vendin. Për shumë kohë ai punoi në Shkollën e Mesme “Jan Kukuzeli” të Durrësit dhe vitet e fu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareAutor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Brikel Guga

Festim Gici

Skender Doshlani

Drinor Zymberi

Stivart Cela

Valentin Markvukaj

Apollo

Mario Deda

Rrahman Kryeziu

Dino Zigelli


Tags: Agron Xhunga

Krijo Një Kartolinë