Agustin Pellumbaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Hot I Ri Shkoder 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Agustin Pellumbaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike dhe popullore e Shqiperisë së veriut. Agustin Pllumbaj është Artist Popullor, istrumentist i disa istrumentave dhe kantautor i disa këngëve. Eshte fitues i shum çmimeve brenda dhe jashte vendit dhe pjesmarres në të gjitha Festivalet Kombëtare dhe Ndërkombetare Folklorike. Ka punuar per vite me rradhë në Ansamblin e Shkodres, Spikat për virtuzitetin e tijë në istrumentin e çiftelis si istrumentisti më i mir në Shkoder, aktualisht është punojes kulturet në shkoder,punon ne studion e ti...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Ziso

Endrit Shani

Ardian Qokaj

Gerald Zyfi

Tru Pak

Silver Metka

Gent Bushpepa

Lazy

Erik Lloshi

Erjon Korini


Tags: Agustin Pellumbaj, Agustin Pllumbaj

Krijo Një Kartolinë