Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Aida Cara - Kenge Dasme  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Hite Popullore"

Komente

Asnjë Koment

03/06/2013

2013-06-03T20:44:50+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Dasme" kënduar nga Aida Cara.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sazet E Kolonjes - Kenge Dasme

Trak e truk keto shkallet
po na vijne krushnjaret
le te vijne mire se te vine
se shtruar e kane shtepine.

Shkon i ati dhendrite
me cigare te nezure 2x
me buze te qeshure.

Shkon i ati cupese
me cigare te shuare 2x
me buze leshuare.

Artiola Toska - Kenge Dasme

2X
O MIR SE TGJETEM
OJ ZOTI I SHPISE
E TQOFT PERHAJR QUNI I PLEQNISE
REF
O JUVE JU LUMSHIN KAMET O
O SEQ E NEZET DASMEN O
O PER KET DIT O SHOQNI JU DU
SE DASMEN SONTE MA KENI NERU

O MORI ZERME E UN E SHPIJA
O QPO HUDH VALLE SHOQENIA
O SHOQENISE NAJ KA LEZETE
O SE E DINE LADETIN VETE
REF
O JUVE JU LUMSHIN KAMET O
O SEQ E NEZET DASMEN O
O PER KET DIT O SHOQNI JU DU
SE DASMEN SONTE MA KENI NERU

E U NEZ DASMA U NDEZ SHAMIA
O TIKU QUNO TIKU BEQARIA
E U NEZ DASMA U NDEZ SHAMIA
O TIKU QUNO TIKU BEQARIA
REF
O JUVE JU LUMSHIN KAMET O
O SEQ E NEZET HAJDE DASMEN O
E BEQARNIN QUNO MOS E QAJ
SE KE MARR GOCO O PER MARSHALLA
REF
O JUVE JU LUMSHIN KAMET O
O SEQ E NEZET DASMEN O
O PER KET DIT O SHOQNI JU DU
SE DASMEN SONTE MA KENI NERU

Shkurte Mustafa - Kenge Dasme

citi dhent ka bjeshka bre dja
citi dhent ka bjeshka bre djal

me qingjat kalesha bre djal o
me qingjat kalesha medet o

citi dhent ka vija bre djal
citi dhent ka vija bre djal

se m'ka hup shamija bre djal o
se m'ka hup shamija mehdet o

kjo ferxhe e gjat bre vajz
kjo ferxhe e gjat bre vajz

c'mi kputi kto kamb moj vajzo
c'mi kputi kto kamb moj vajzo

bjeshk moj virane or djal
bjeshk moj virane or djal

djemt e ri c'naj more bre djal o
oho djemt c'naj more mehdet o

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Aida Cara:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet