A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aida Doçi
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 23
  • Birthday:
  • 7 September 1995
  • Zodiac sign:
  • ♍ Virgjeresha
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  357

Aida Doçi is a very famous singer. Studioi shkollen fillore ne Gjergj Fishta, shkollen e mesme ne Sh.M.E Gjin Gazulli ne Prishtine. Karrieren muzikore e filloi ne X Faktor Albania 2013 me grupin Natural, ku u renditen ne finale ne vendin e 3-te. Per shkaqe te largesise mes vajzave grupi u nda dhe secila vazhduan single. Aida nen menaxhimin e Naser Gashit filloi bashkpunimin me Chipsin.

Në vitin 2012, Aida Doçi merr pjesë në X Factor Albania 2.

Në vitin 2015, Aida Doçi publikon albumin "Live 2015".

Më datë 27 Prill 2016, Aida Doçi publikon videoklipin "Rren". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Aida Doçi merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 16 Tetor 2016, Aida Doçi publikon videoklipin "A Je Mire". Muzika e këngës u punua nga Fatmir Muja, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 4 Dhjetor 2016, Morena Taraku publikon videoklipin "Amore", në bashkëpunim me Aida Doçi. Muzika e këngës u punua nga Chipsi, teksti u shkrua nga Chipsi.

Në vitin 2016, Aida Doçi publikon albumin "Live 2016".

Në vitin 2016, Aida Doçi publikon albumin "Kenge Dasmash 2016".

Më datë 15 Shkurt 2017, Aida Doçi publikon videoklipin "Ndjese". Muzika e këngës u punua nga Fatmir Muja, teksti u shkrua nga Fatmir Muja. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 16 Qershor 2017, Aida Doçi publikon videoklipin "Iftari I Nanës". Muzika e këngës u punua nga Fatmir Muja, teksti u shkrua nga Fatmir Muja.

Më datë 20 Tetor 2017, Aida Doçi publikon videoklipin "A Eshte E Mundur". Muzika e këngës u punua nga Fatmir Muja, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 7 Shkurt 2018, Besart Halimi & Aida Doçi publikojnë videoklipin "Kur U Ndamë". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani.

Më datë 7 Shkurt 2018, Aida Doçi publikon videoklipin "A M’ke Harru". Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu, teksti u shkrua nga Diamant Sinanaj (BlackLion) & Shkumbin Nebihu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Arti Rec. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 6 Korrik 2018, Aida Doçi publikon videoklipin "Ay Ay".

Në vitin 2018, Aida Doçi publikon albumin "Pellumb I Bardhe".

Më datë 23 Tetor 2018, Aida Doçi publikon videoklipin "Nani". Teksti i këngës u shkrua nga Diamant Sinanaj, ndërsa orkestrimi u punua nga Arti Rec.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Venesa Doçi

(Her sister)

Argjenda Doçi

(Her sister)

Natyral

(Former member)

X Factor Albania

(Contestant)

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019