Aida Doçi
Aida Doçi
Aida Doçi
  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Shtator 1995
  • Horoskopi:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Aida Doçi është këngëtare shumë e njohur. Studioi shkollen fillore ne Gjergj Fishta, shkollen e mesme ne Sh.M.E Gjin Gazulli ne Prishtine. Karrieren muzikore e filloi ne X Faktor Albania 2013 me grupin Natural, ku u renditen ne finale ne vendin e 3-te. Per shkaqe te largesise mes vajzave grupi u nda dhe secila vazhduan single. Aida nen menaxhimin e Naser Gashit filloi bashkpunimin me Chipsin.

Në vitin 2012, Aida Doçi merr pjesë në X Factor Albania 2.

Në vitin 2015, Aida Doçi publikon albumin "Live 2015".

Më datë 27 Prill 2016, Aida Doçi publikon videoklipin "Rren". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Aida Doçi merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 16 Tetor 2016, Aida Doçi publikon videoklipin "A Je Mire". Muzika e këngës u punua nga Fatmir Muja, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 4 Dhjetor 2016, Morena Taraku publikon videoklipin "Amore", në bashkëpunim me Aida Doçi. Muzika e këngës u punua nga Chipsi, teksti u shkrua nga Chipsi.

Në vitin 2016, Aida Doçi publikon albumin "Live 2016".

Në vitin 2016, Aida Doçi publikon albumin "Kenge Dasmash 2016".

Më datë 15 Shkurt 2017, Aida Doçi publikon videoklipin "Ndjese". Muzika e këngës u punua nga Fatmir Muja, teksti u shkrua nga Fatmir Muja. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 16 Qershor 2017, Aida Doçi publikon videoklipin "Iftari I Nanës". Muzika e këngës u punua nga Fatmir Muja, teksti u shkrua nga Fatmir Muja.

Më datë 20 Tetor 2017, Aida Doçi publikon videoklipin "A Eshte E Mundur". Muzika e këngës u punua nga Fatmir Muja, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 7 Shkurt 2018, Besart Halimi & Aida Doçi publikojnë videoklipin "Kur U Ndamë". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani.

Më datë 7 Shkurt 2018, Aida Doçi publikon videoklipin "A M’ke Harru". Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu, teksti u shkrua nga Diamant Sinanaj (BlackLion) & Shkumbin Nebihu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Arti Rec. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 6 Korrik 2018, Aida Doçi publikon videoklipin "Ay Ay".

Në vitin 2018, Aida Doçi publikon albumin "Pellumb I Bardhe".

Më datë 23 Tetor 2018, Aida Doçi publikon videoklipin "Nani". Teksti i këngës u shkrua nga Diamant Sinanaj, ndërsa orkestrimi u punua nga Arti Rec.

Më datë 7 Qershor 2019, Aida Doçi publikon videoklipin "Un S'muj Me I Thane". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Filloreta Raçi (Fifi), ndërsa për orkestrimin është kujdesur Wirusi. Klipi i këngës është mjaft i veçantë, teksa xhirimet janë kryer në bregdetin e Shqipërisë. Ana vizuale i është besuar produksionit nga Gjilani, Urban Graphics.

Më datë 9 Mars 2020, Aida Doçi publikon videoklipin "Duro Shpirt". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 30 Korrik 2020, Aida Doçi publikon videoklipin "Nana". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fatmir Muja. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 11 Shtator 2020, Aida Doçi publikon videoklipin "Vallahi". Muzika e këngës u punua nga Granit Gashi, teksti u shkrua nga Ghulo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Granit Gashi. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 29 Tetor 2020, Aida Doçi publikon videoklipin "Rrena E Dashnia". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fatmir Muja. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 28 Janar 2021, Aida Doçi publikon videoklipin "Ënderr", në bashkëpunim me Lilon. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fatmir Muja.

Më datë 29 Tetor 2021, Aida Doçi publikon videoklipin "Ti je Aktor". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga ERO (Eroll Osmani). Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 6 Korrik 2022, Aida Doçi & Adri Rogaci publikojnë videoklipin "Flutur".

Më datë 24 Shtator 2022, Bardhi, Aida Doçi & Florian Tufallari publikojnë videoklipin "Katile". Kënga është kompozuar nga Sardi Mneri, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Deyzoh, Bardhi Idrizi & Aida Doçi.

Më datë 22 Shtator 2023, Aida Doçi publikon videoklipin "Ku Je". Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, ndërsa teksti u shkrua nga Deyzoh (Ronaldo Shtylla).

Më datë 11 Tetor 2023, Aida & Argjenda Doçi publikojnë videoklipin "Motra Ime". Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, ndërsa teksti u shkrua nga Deyzoh (Ronaldo Shtylla).

Më datë 25 Janar 2024, Aida Doçi publikon videoklipin "Me Ty". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u krye në bashkëpunim nga Agon Neziri & Amir Abazi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 21