Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Aida Doçi - Mall  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

05/11/2018

2018-11-05T17:06:30+00:00

Teksti:

Fatmir Muja
Ne gjume rash nje enderr pash
Sikur isha n’shpin e vjeter
Kur u zgjova mu thy zemra
Dikush m foli me gjuh tjeter

Edhe une si shum te tjere
Kam endrru jeten n Kosov
S kam kujtu se vjen kjo dit
Me fmij t mi shqip mos me fol

Ref
Mall mall zemra ka
Ate vend gjithmon me pa
Pritem Nan se jam tu ardh
Ti mke lind me mbet shqiptar
Mall mall zemra ka ate vend gjithmon me pa
Pritem Nan se jam tu ardh une e kam emrin Shqiptar

Edhe une kam dasht kur zgjohem
Diten time me nis ndryshe
Kam endrru qe fmit e mi
Nanes time me i than gjyshe
Edhe pse atje nuk isha e lumtur
Per mua prap mbetet vendi ma i bukur

Ref
Mall mall...


Ky tekst u dërgua nga Maryaam8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Aida Doçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet