Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Doçi - Qabja Pa Njerëz Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

E randë me u mbyllë njerëzit brenda shpive
E randë me mbetë rrugët pa zanat e f'mij've
Asgjë përveç lutjes më e bukur s'mbetet
Qytetet kanë njerëz, pa njerëz janë qytetet
Por asgjë ma të randë nuk paska n'dynja
Qaben pa njerëz me pa

Ref.

Edhe kur pranë teje trupat s’rrotullohen
Të gjithë në namaz rreth teje bashkohen
Afër ose larg, kah ti kthehen ftyrat
Se ti i bashkon në Tokë gjitha ngjyrat

Ref.

Allah, Allah
A bëmë aq gjynah
Brenda shtëpisë sate
Lutje mos me ba
Allah, Allah
Na fal çdo gjynah
Prapë në shtëpinë tande
Lutje me ba

Allah, Allah, Allah

Allah, Allah
Na fal çdo gjynah
Prapë në shtëpinë tande
Lutje me ba
Allah, Allah
Ti s’e thyen premtimin
Mbas çdo vështirësie
Zemrat gjejnë lehtësimin.Publikimi: 20/03/2020
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Agon Neziri


Më Shumë Këngë Nga Aida Doçi:


Komente 0


Aida Doçi - Qabja Pa Njerëz
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qabja Pa Njerëz".
3. Video është e këngës "Qabja Pa Njerëz", por nuk këndohet nga Aida Doçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.