Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për 8 Marsin

Nena

Sot nje dite e vecante,
per njeriun e vecante
per te gjitha nenat kudo ndodhen
qe per te na rritur , lot , djerse dhe sakrifica hodhen
sot emri NENE ka nje tjeter kuptim,
sot ti meriton gjithcka si shperblim
sot jam rritur e bere burre por fjala NENE nga goja sdo me fshihet kurre
Te uroj NENA ime shendet e jete sepse nje NENE te dyte me jeta s'ta jep
Zoti krijoi NENEN per te dhuruar nje femije
Nje femije qe vete zoti e quan mrekulli
Ndaj sot ne festen tende une te uroj me gjithe dashuri
Sepse pa fjalen NENE ne kete botes s'do ekzistonte asnji

- poezi nga Ajsel Boja


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  37

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet